progress_icon

Data założenia postępowania: 2022-02-22

Gmina Miejska Iława

ul. Niepodległości 13

14-200 Iława

NIP: 7441660083

Osoba kontaktowa:

Anna Jachowska

tel:

e-mail: ajachowska@umilawa.pl

Postepowanie znak: ZP.271.2.2022 “Zakup biletomatów w ramach projektu „Rozwój niskoemisyjnego transportu miejskiego w Iławie”

POSTĘPOWANIE NR Z28/51898

Tryb postępowania: Podstawowy z możliwością negocjacji

Znak sprawy: ZP.271.2.2022

Rodzaj zamówienia: Dostawy

Progi postępowania: Biuletynowe

Przedmiot postępowania:

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa biletomatów wraz z usługami towarzyszącymi polegającymi na montażu. Przedmiot zamówienia nazwany jest w dalszej części Instrukcji dla Wykonawców „obiektem” lub „przedmiotem zamówienia”.

2. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i montaż biletomatów-zakres rzeczowy obejmuje dostawę wraz z montażem w szczególności:

a) dostawa, instalacja i uruchomienie 14 sztuk fabrycznie nowych biletomatów mobilnych, przeznaczonych do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej z wykorzystaniem kart bankowych, wraz z wydrukiem potwierdzeń.

b) Wraz z urządzeniami należy dostarczyć i zamontować dedykowane konstrukcje mocujące (stelaże), oprogramowanie i okablowanie.

3. Kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień, 30144500-2 – Maszyny do wydania biletów, 301442200-8 – rejestratory środków pieniężnych, 30144400-4 – automaty do pobierania opłat.

4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu został zawarty w załączniku nr5 do SWZ,  SWZ, wzorze umowy wraz załącznikami.

5. Zamawiający informuje, że brak podania przez Wykonawcę producenta i/lub modelu oraz oferowanego sprzętu oraz oprogramowania, spowoduje odrzucenie oferty, jako niezgodnej zwarunkami zamówienia, z uwagi na fakt braku sprawdzenia oferowanego sprzętu i oprogramowania z minimalnymi wymaganiami zamawiającego.

6. W przypadku wskazania w załączniku nr5 do SWZ, SWZ znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, a także norm, aprobat technicznych oraz systemów odniesienia, Zamawiający dopuszcza zaoferowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do wskazanych w załączniku nr5 oraz SWZ pod warunkiem, że zagwarantują one realizację usług w zgodzie z załącznikiem nr5, zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacjach zamówienia oraz będą zgodne pod względem:

1) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne oraz liczba elementów składowych),

2) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),

3) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),

4) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, dane hydrauliczne, charakterystyki liniowe, konstrukcje itd.),

5) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,

6) izolacyjności cieplnej.

7) Dodatkowo, wszędzie tam, gdzie zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca itp.) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w ustawie Prawo Zamówień Publicznych (zwana dalej ustawą), Zamawiający dopuszcza oferowanie sprzętu lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych takich samych lub lepszych niż wymagane przez Zamawiającego wdokumentacjach zamówienia. Zamawiający informuje, że w takiej sytuacji przedmiotowe zapisy są jedynie przykładowe i stanowią wskazanie dla Wykonawcy jakie cechy powinny posiadać składniki użyte do realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający zgodnie z art.99 ust.5 ustawy Prawo Zamówień Publicznych, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, a także jakościowe (m.in.: wymiary, skład, zastosowany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie materiałów i urządzeń, estetyka itp.) jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy), konkretny produkt lub materiały przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego w ramach przedmiotu zamówienia materiały, elementy, systemy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego oraz zwrócić się z zapytaniem czy Zamawiający uzna zaproponowane rozwiązania za równoważne. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te rozwiązania..

8) Minimalne parametry techniczne stanowiące minimalne parametry równoważności zostały przedstawione w załączniku nr 5 do SWZ.

7. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców.

8. Elementy wyposażenia (urządzenia), materiały, o których mowa w ust.9 muszą być produktami należytej jakości, fabrycznie nowymi, kompletnymi, nieużywanymi, wolnymi od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych.

9. Elementy wyposażenia muszą być oznakowane w taki sposób, aby możliwa była identyfikacja produktu jak i producenta.

10. Stosownie do treści art.95 ustawy Pzp Zamawiający nie wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia polegających na bezpośrednim fizycznym wykonywaniu prac a podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.- Kodeks pracy.

11. Zamawiający wymaga w związku z art. 100 ustawy Pzp, by przedmiot zamówienia był wykonany z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych, w szczególności:

1) obsługa za pomocą protezy, długopisu czy ręką w rękawiczce, itd.Ekran dotykowy wyposażony w powierzchnie antyrefleksyjną pozwalającą na dobrą widoczność elementów interfejsu przy bezpośrednim nasłonecznieniu. Nakładka dotykowa umożliwiająca obsługę przy użyciu rękawiczek,

2) przełączanie ekranu w tryb wysokokontrasotowy.Przejrzysty sposób komunikacji z podróżnym w trzech językach (polski, angielski, niemiecki) i wyboru biletu przy pomocy wysokokontrastowego, kolorowego wyświetlacza dotykowego. Wyświetlacz powinien zapewniać wygodne i bezproblemowe korzystanie z automatu w każdym oświetleniu oraz przy użyciu dowolnego przedmiotu.

3) Biletomat zamontowany na wysokości umożliwiającej obsługę osobie na wózku inwalidzkim.



Wyjaśnienia i/lub zmiana treści SWZ:



Załączniki:

Odznacz wszystko w sekcjach
Zaznacz wszystko w sekcjach
Pobierz



PLN


Uwaga:

1. Wykorzystujemy platformę zakupową Logintrade jako narzędzie do kontaktów z wykonawcami.

2. Rejestracja w bazie wykonawców, przeglądanie ogłoszeń oraz składanie ofert handlowych jest bezpłatne.

3. Jeśli nie posiadasz konta na platformie zakupowej Logintrade Zarejestruj się w bazie wykonawców w celu otrzymania loginu i hasła do swojego konta. Jedno konto wykonawcy umożliwia otrzymywanie ogłoszeń od wielu Zamawiających.

4. Regulamin Platformy zakupowej jest dostępny w panelu rejestracyjnym.



Ogłoszenie nieaktualne

Czas na składanie ofert upłynął...